Týden 26. 2 – 2. 3.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 26. 2 – 2. 3.

Milí rodiče!

Příští týden vás zvu na setkání v úterý na Škole rodičů. Téma: Role otců.

 

Ve čtvrtek během dopoledne se s dětmi zúčastníme divadelního představení. Plně ho hradí škola a bude to také probíhat ve škole, takže nemusíte nic platit, ale děti nemusejí nikdam chodit. Více viz odkaz na třídních stránkách (rubrika Akce v Miláně).

 

Dnes jsme se oficiálně rozloučili s pí uč. Ladou z 1. třídy, která odchází na mateřskou. Místo ní je teď v první třídě minimálně do června pí uč. Jana.

 

Blíží se nám opět konzultace – tj. dvacetiminutové setkání mě, O. Juana, vás a vašeho páťáka. Prosím, abyste se zapsali do tabulky.
https://doodle.com/poll/9fixtyst6beha3nr

 

K uplynulému týdnu:
ČJ – Opakovali jsme pravopisná pravidla zájmen a začali jsme číslovky – dělení a druhy. Ve slohu máme teď trochu rozhozené skupiny, ale jedna už začala psát slohový útvar oznámení. Druhá část to začne příští týden.
Pokračujeme se světovými spisovateli literatury pro děti a mládež.

 

M – Tento týden jsme řešili opět Vennovy diagramy a také jsme pracovali se čtvercovými čísly. Jde v podstatě o druhé mocniny celých čísel, což jsme si ale zatím s dětmi takto nepojmenovávali.

 

ČJS PŘ – Jak jsem vám psala již dříve tento týden, zkoumali jsme dále rostliny, a to rostliny léčivé. Ochutnávali a očichávali jsme bylinné čaje.

 

ČJS VL – Mluvili jsme o době pobělohorské a o baroku. Ukázalo se, že děti už pozapomněly předchozí stavební slohy, tak určitě budu ráda, když je s nimi trochu zopakujete.

 

Hezký víkend!

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Škola v přírodě v Krkonoších 6. tř. Alipius

   Červen 18 @ 17:00 - Červen 22 @ 10:00
  2. Tábor ZŠ

   Červen 23 - Červen 26
  3. Tábor MŠ

   Červen 26 - Červen 28
  4. Ukončení druhého pololetí. Předáváni vysvědčení

   Červen 29 @ 10:00 - 11:30
  5. Hlavní prázdniny

   Červenec 2 - Srpen 31

© 2017 ZenSoft