Týden 16. – 20. 4.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 16. – 20. 4.

Milí rodiče!

Dnes večer připomínám setkání maminek v kavárně – sraz v 19 hodin v ambitech kláštera, kde nás uvítá i O. Juan.

 

V příštím týdnu by do pátku měly děti odevzdat text svých projektů, a to papírově. Jestliže máte někdo problémy s tiskem (tzn. nemáte tiskárnu), prosím pošlete mi text ve formátu pdf do pátku dopoledne, abych ho mohla vytisknout ve škole.

 

Prezentace pak mají děti začátkem května: 2., 4. a 9. 5. Zapisovaly se i na konkrétní čas, který vám (snad) sdělily. Domlouvali jsme se, že přijít si poslechnout své spolužáky děti mohou – ten den, kdy samy prezentují.

 

Připomínám také mimořádné třídní schůzky 2. 5. v 17 hodin.

 

K uplynulému týdnu:
Tento týden s námi byla ve třídě paní učitelka Kateřina Ječmenová, která bude mít děti na poslední dva měsíce (s krátkou přestávkou). Společně se s dětmi více seznámili, s vámi se setká na květnové třídní schůzce.

 

ČJ – Psali jsme měsíční test a ještě se vraceli ke slovesům. Nejtěžší je pro děti rozpoznat v textu celé sloveso, pokud se skládá z více slov. A tvary podmiňovacího způsobu.
Ve slohu jsme dopisovali formální dopisy a e-maily. V literatuře se zabývali hlavním hrdinou a jeho vlastnostmi.

 

M – Dokončili jsme téma rovnic (o dvou neznámých) a začali opakovat zlomky a desetinná čísla. Jde to postupně, ale snažíme se – hlavní je vždycky pomoci dětem vytvořit představu. Učivo je hodně abstraktní, takže znázorňujeme, zakreslujeme (i pomocí osy) apod.

 

ČJS PŘ – Mluvili jsme o dýchací soustavě a opět mě moc těšilo, jak děti lidské tělo zajímá.

 

ČJS VL – Povídali jsme o tom, proč došlo k Národnímu obrození a představili si několik jeho představitelů. Děti se pobavily nad obrozeneckými slovy, která se v češtině neujala. Mluvili jsme i o české hymně (a že tehdy ještě hymnou nebyla).

 

Děti dostávají domů na ukázání vám všechny testy. Připomínám, že je potřebuji všechny zpátky (za tento týden ČJ, M i ČJS prosím donést v pondělí). Prosím také o podepsání žákovských knížek a omluvenek, to se týká jen někoho.

 

Děkuji za spolupráci!
Hezký víkend a s maminkami na viděnou

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Konzultace třídy Patricius

   Leden 21 @ 13:00 - 15:00
  2. 7. třída tř. sch.

   Leden 21 @ 17:00 - 18:00
  3. Konzultace třídy sv. Monika

   Leden 22 @ 13:00 - 16:00
  4. Konzultace třídy Augustínek

   Leden 23 @ 13:30 - 15:00
  5. Den otevřených dveří MŠ

   Leden 23 @ 15:00 - 16:30

© 2017 ZenSoft