Plán MŠ SV. AUGUSTINA na šk. rok 2018/2019

Aktuality MŠAugustínekMateřská školaPatriciusSv. MonikaTřídy MŠKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Plán MŠ SV. AUGUSTINA na šk. rok 2018/2019

Trpělivost, která je základem vytrvalosti, naslouchání a brání povrchnosti, ukvapeným závěrům a činům. Učíme se čekat a nic nedělat. Uklidnění a ztišení jako prostředky, abychom se sami lépe poznali, poznali druhé a Boha.

 

Motto roku:   Trpělivost je mou ctností!

 

ZÁŘÍ:

 1. Moje školka – vracíme se po prázdninách do školky (někteří jdou poprvé – třída Augustínek), okolí školky – zahrada a hřiště jako místo na hraní, poznáváme i školu, paní učitelky a ostatní pracovníky MŠ i ZŠ, sestry a jejich klášter, bratry augustiniány, denní řád v MŠ, pravidla třídy, učíme se, že ve třídě, na zahradě i v nejbližším okolí školy a na ulici kolem školy, ale ani ve městě na ulici neodhazujeme odpadky, použité papírové kapesníčky, papírky od bonbónů, uklízíme po sobě hračky, lopatičky, bábovičky…
 2. Já a moji kamarádi – navazování kamarádských vztahů, spoluvytváření pravidel pro chování ve skupině a jejich dodržování, pravidla soužití, sociální vztahy ve školce
 3. Moje vlast – slavíme svátek sv. Václava a seznamujeme se s dějinami naší země, učíme se hymnu, poznáváme vlajku, státní znaky, královské klenoty…
 4. Čteme si z Bible – připravujeme se na nedělní bohoslužbu a přibližujeme si evangelium, které uslyšíme v kostele (zvláště předškoláci), …
 5. Seznamujeme se s hudbou – učíme se hymnu, seznamujeme se se Svatováclavským chorálem, opakujeme známé písničky ke svatým a světicím …
 6. Slavíme svátky svatých
 7. 9. – Narození Panny Marie
 8. 9. – Povýšení svatého kříže
 9. 9. – Bolestné Panny Marie
 10. 9. – sv. Ludmila – den školství (návštěva baziliky sv. Jiří, kde je hrob sv. Ludmily, Tetín, kde se stala sv. Ludmila mučednicí, když byla zardoušena vlastním závojem)
 11. 9. – sv. Matouš
 12. 9. – sv. Václav – den české státnosti, hlavní patron České země (návštěva Svatováclavské kaple na Hradčanech, tradiční svatováclavský běh)
 13. 9. – sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
 14. Připomínáme si významné dny
 15. 9. Den gramotnosti

Mezinárodní den gramotnosti je velmi důležitým dnem. Jedná se o připomínku toho, jak důležité je pro nás v dnešní době čtení, psaní, počítání. Gramotnost je jedním ze základních stavebních kamenů inteligence národa a jedná se o velice důležité aspekty našeho života.

 1. 9. Den církevního školství

V České republice se poprvé slavil Den církevního školství roku 2000, neboť za předešlého režimu v naší zemi církevní školy neměli šanci na existenci. Právě v tento den se církevní školy v ČR propagují, aby oslovili co nejvíce potencionálních studentů.

 1. 9. Mezinárodní den míru

V roce 2001 definitivně schválilo Valné shromáždění OSN Mezinárodní (Světový) den míru, který nám připomíná soudržnost, ale i války, které již byly naštěstí ukončeny. Tento den se slaví po celém světě.

 1. 9. Mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztížené situaci. I přes to že se situace postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a snazší život lidem s tímto postižením.

 

Plán MŠ na rok 2018-2019

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Nákupy školních oblečení

   Srpen 29 @ 10:00 - Srpen 30 @ 16:00
  2. Začátek školního roku ZŠ a gymnázium 2019/2020

   Září 2 @ 8:30
  3. Začátek školního roku MŠ 2019/2020

   Září 3 @ 8:30
  4. GYMA tř. sch.

   Září 5 @ 17:00 - 18:00
  5. 4. třída tř. sch.

   Září 9 @ 16:30 - 17:30

© 2019 Škola sv. Augustina