Plán MŠ SV. AUGUSTINA na šk. rok 2019/2020

Aktuality MŠAugustínekMateřská školaPatriciusSv. MonikaTřídy MŠKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Plán MŠ SV. AUGUSTINA na šk. rok 2019/2020

Vnímavost, která je základem lásky. Chceme pracovat během školního roku na tom, abychom měli oči, srdce a ruce otevřené pro druhého člověka i pro školu. Když vnímáme to, co se děje okolo nás, uvědomujeme si, že nejsme středem všeho dění, ale můžeme být vnímaví k potřebám druhých. Když pomáháme s láskou a staráme se o to, co máme společného, jsme pak šťastnější a děláme šťastnější i ostatní.

 

Vnímavost je schopnost vidět potřeby druhých.

Vnímavost je schopnost vidět potřeby školy.

Vnímavost je schopnost vidět, co ode mě žádá Bůh.

 

Být vnímavý znamená: Vnímat – Myslet – S rozmyslem konat.

 

Motto roku: OBSERVAR-VNÍMAT-OBSERVE

 

ZÁŘÍ:

 1. Moje školka – vracíme se po prázdninách do školky (někteří jdou poprvé – třída Augustínek), okolí školky – zahrada a hřiště jako místo na hraní, poznáváme i školu, paní učitelky a ostatní pracovníky MŠ i ZŠ, sestry a jejich klášter, bratry augustiniány, denní řád v MŠ, pravidla třídy, učíme se, že ve třídě, na zahradě i v nejbližším okolí školy a na ulici kolem školy, ale ani ve městě na ulici neodhazujeme odpadky, použité papírové kapesníčky, papírky od bonbónů, uklízíme po sobě hračky, lopatičky, bábovičky…
 2. Já a moji kamarádi – navazování kamarádských vztahů, spoluvytváření pravidel pro chování ve skupině a jejich dodržování, pravidla soužití, sociální vztahy ve školce
 3. Moje město – vím, kde bydlím …
 4. Moje vlast – slavíme svátek sv. Václava a seznamujeme se s dějinami naší země, učíme se hymnu, poznáváme vlajku, státní znaky, královské klenoty…
 5. Čteme si z Bible – připravujeme se na nedělní bohoslužbu a přibližujeme si evangelium, které uslyšíme v kostele (zvláště předškoláci), …
 6. Seznamujeme se s hudbou – učíme se hymnu, seznamujeme se se Svatováclavským chorálem, opakujeme známé písničky ke svatým a světicím …
 7. Slavíme svátky svatých

8. 9. – Narození Panny Marie

16. 9. – sv. Ludmila – den školství (návštěva baziliky sv. Jiří, kde je hrob sv. Ludmily, Tetín, kde se stala sv. Ludmila mučednicí, když byla zardoušena vlastním závojem)

28. 9. – sv. Václav – den české státnosti, hlavní patron České země (návštěva Svatováclavské kaple na Hradčanech, tradiční svatováclavský běh)

8. Připomínáme si významné dny

21. 9. Mezinárodní den míru

V roce 2001 definitivně schválilo Valné shromáždění OSN Mezinárodní (Světový) den míru, který nám připomíná soudržnost, ale i války, které již byly naštěstí ukončeny. Tento den se slaví po celém světě.

23. 9. Mezinárodní den neslyšících

Cílem Mezinárodního dne neslyšících je upoutat pozornost na jejich ztížené situaci. I přes to že se situace postupem času zlepšují podmínky pro neslyšící, musí denně překonávat spoustu překážek. Například nemohou telefonovat, což je v případě přivolání první pomoci velmi složité apod., ale naštěstí již existují systémy, které umožňují komunikaci a snazší život lidem s tímto postižením.

Plán MŠ na rok 2019-2020 PDF

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Vánoční besídka MŠ

   Prosinec 18 @ 16:00 - 17:00
  2. Vánoční prázdniny

   23.12.2019 - 3.1.2020
  3. Tříkrálová sbírka

   6.1.2020 - 10.1.2020
  4. Setkání pedagogů

   6.1.2020 @ 14:00 - 17:00
  5. MŠ: projekt se školkou Studanka

   7.1.2020 @ 8:00 - 14:00

© 2019 Škola sv. Augustina