Domů | Blogy | Blog uživatele klara

Krakov - příjezd a první den

Fotogalerie

Milí rodiče!

Máme za sebou velmi příjemnou cestu, na D1 jsme trochu stáli, ale pak už to všechno hezky jelo. Větší zastávku jsme udělali na Svatém kopečku u Olomouce, na chvilku jsme se podívali na kostel a taky do ZOO, kde jsme si zahráli i hru. Schválně, víte, jak vypadá takový binturong nebo charza žlutohrdlá?

V Krakově jsme se ubytovali ve škole sv. Augustina (jak taky jinak), přivítal nás tu bratr Piotr. Spíme v obrovské tělocvičně na žíněnkách a je tu teplo a příjemně.

Ráno jsme posnídali v hotelu Secesia s obrazy Alfonse Muchy a hned vyrazili do města. Jako první jsme samozřejmě zamířili na Wawel, starobylé sídlo polských panovníků. Prohlédli jsme si také katedrálu s kryptou a vyšplhali na věž. Největší zvon Zykmund je prý slyšet na 50 km a váží přes 12 tun.

Pod hradem na nás wawelský drak chrlil opravdový oheň, ale než jsme si u něj zahráli běhací hru, začalo lít jako z konve. A tak jsme se radši přesunuli na oběd do města. Všem moc chutnalo, i když se ukázalo, že slíbený kompot je polsky šťáva.

Po obědě jsme vyrazili do solných dolů ve Wieliczce a absolvovali pravou hornickou trasu. V helmě a s hornickým vybavením jsme vyzkoušeli různé práce, dozvěděli se zajímavé informace a na závěr dostali skutečný certifikát. Na fotkách se můžete podívat, jak probíhalo slavnostní předání – horník seskočil ze sudu přes koženou zástěru, dostal ránu malým krumpáčem a už jsme mohli gratulovat. Příště, až budeme v dolech, máme si říct o bronzovou helmu, protože to už nebudeme začátečníci.

Večer už zbyl čas jen na několik málo her a večeři.

Celý den byl moc hezký, tak jsme rádi, že tu můžeme být.

Na suvenýry z cest se můžete těšit!
Za celou výpravu zdraví Klára