Domů | Blogy | Blog uživatele klara

Týden 19. - 23. 9.

 Milí rodiče!

 
Jsem ráda, že mohu děti pochválit za vzorné chování na chodbách. Tento týden je moje kolegyně dávala za příklad jiné třídě, jak jsou tiší a chodí klidně. Měla jsem z toho radost a i pro děti to určitě bylo motivační.
 
V letošním roce se celá naše škola chce více věnovat čtení Písma. 4. a 5. třída proto začala číst s O. Jozefem v pátek v rámci ranní modlitby evangelium sv. Lukáše, dnes jsme přečetli kapitolu 1, verše 1 – 25. Kdybyste chtěli číst s dětmi doma přes týden to, co slyšely ve škole, bylo by to skvělé. Ale není nutno, během roku bychom chtěli přečíst evangelium celé.
 
Příští týden oslavíme ve středu svátek sv. Václava a s ním i volný pracovní den. V pátek nás pak čeká Svatováclavský běh. Ještě si s dětmi napíšeme, co přesně máme mít s sebou (letos budeme dělit děti na skupiny podle věku), jisté ale je sportovní oblečení a obuv.
 
Čekají nás také první testy z angličtiny.
 
Vás jako rodiče bych ráda ještě osobně pozvala na seminář o domácí přípravě do školy. Lektorka Marie Vlasatá je opravdu velmi šikovná a praktická, vystudovala speciální pedagogiku a i díky své praxi má zkušenosti s dětmi s různým typem znevýhodnění (poruchy učení apod.). Určitě odpoví na všechny vaše otázky a sama nabídne mnoho využitelného. Seminář se koná v pondělí 10. 10. od 17 hodin a je třeba se na něj přihlásit u pana Ivana (osobně či mailem). Skutečně věřím, že to bude stát za to.
 
K uplynulému týdnu:
M – Stále jsme hlavně opakovali a dostali se i ke geometrii. Děti neplnily jen jednoduché konstrukční úlohy, ale musely u nich i přemýšlet – některé údaje nebyly zadány a děti je musely dopočítat. Musím je moc pochválit!
Hodně jsme také cvičili slovní úlohy a mám radost, že když srovnám děti s loňským rokem, postoupily o hodně dál a jsou v řešení stále samostatnější.
 
ČJ – Pokračovali jsme v učivu o stavbě slova, zavedli jsme si nový pojem koncovka (= to, co při skloňování ohýbáme). Díky stavbě slova by už děti také měly napsat správně předpony roz-/bez-/vz- a pod-/nad-/před-/od se znělou souhláskou na konci (např. ve slově „rozkvést“ je Z, protože roz- je předpona; ve slově „rostlina“ je S, protože -rostl- je kořen).
Hodnotili jsme své první letošní slohy – vyprávění.
 
HV – Trénovali jsme rozpoznání not ve stupnici C dur. Příští týden nás čeká malý testík na noty. Povídáme si také o dějinách hudby, začali jsme pravěkem.
 
Přeji vám krásný víkend a hodně radosti!
 

--