Domů | Blogy | Blog uživatele klara

Týden 5. - 9. 9.

Milí rodiče!

 
Tento týden už se pomalu zabíhá školní fungování. Je toho ještě dost, ale už si pomalu zvykáme na nový chod školy, na šesťáky a dva vchody apod.
 
Ač nerada, musím říct, že ne všichni začali fungovat "školně". Děti by to měly zvládat už samy, ale asi bude potřeba jim zezačátku trochu pomoci, trochu je postrčit - denně si doma kontrolovat žákovskou knížku, doplňovat zapomenuté věci, nosit školní tričko, plnit domácí úkoly... Také každé ráno čteme 5 minut každý vlastní knížku, každý by proto měl mít jednu v lavici.
 
Děkuji všem, kteří se už přihlásili na kroužky a do družiny.
 
V žákovských knížkách se už také objevily další důležité informace k organizaci roku - podívejte se.
 
Tento týden jsme s dětmi mluvili o cílech v 5. třídě. Děti samy si formulovaly pět cílů, kterých chtějí letos dosáhnout. Diskuse to byla moc pěkná, musím děti pochválit. A cíle jsou opravdu z jejich hlavy, podle mě poměrně přísné, posuďte sami. Ale třída je takto chtěla a odhlasovala.
Potom jsme podle nich formulovali šest třídních pravidel.
Obojí najdete na stránkách třídy a pravidla také ve fotogalerii.
http://www.skolasvatehoaugustina.cz/cile-nasi-tridy-tridni-pravidla-v-mi...
 
Ve fotogalerii také najdete dětská očekávání od tohoto roku, Fotka jde v rohu zvětšit pomocí pluska, aby byly lístečky čitelné.
 
A abyste viděli, jak naše třída navštívila Milán (foto zdobí dveře naší třídy), posílám vám i jednu přílohu.
 
V následujícím týdnu nás snad nečeká nic speciálního. Všechny vás, děti i vaše rodiče zveme na pravidelné školní mše sv. ve čtvrtek v 15.30 v kapli. Každé páteční ráno se také společně od 8.00 modlíme růženec.
 
K uplynulému týdnu:
M - Začali jsme opakovat a je třeba se znovu zase vrátit a připomenout písemné násobení a dělení a soustředěné čtení slovních úloh. Zatím je to dost náročné, ale dnes už se děti začaly více chytat, vypadá to, že brzy do všeho naskočíme.
 
ČJ - Trénujeme stavbu slova, odlišení předpony, kořene a příponové části. Z toho vyplývající pravidla pro psaní "ú" uprostřed slova (zaúkolovat, neústupný...), tj. na začátku kořene. I tady prosím o pomoc v domácím procvičování.
 
Postupně se snažím aktualizovat třídní stránky, tak můžete sledovat, co je nového.
 
Přeji vám hezký víkend!
 
Klára Šleglová

klara@skolasvatehoaugustina.cz

http://www.skolasvatehoaugustina.cz/milan