Týden 18. – 22. 12.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 18. – 22. 12.

Milí rodiče!

Ještě touto cestou vám a celým rodinám přeji požehnané Vánoce a těším se na spolupráci v dalším roce!

 

Abych mohla odejít na prázdniny s čistým stolem a hlavou, ještě několik pracovních věcí: Děti na Vánoce domácí úkoly nemají. Ale bylo by určitě dobré, aby pracovaly na průběžných úkolech, které jsou na toto pololetí domluvené. V pracovních sešitech z matematiky a češtiny mají mít do konce pololetí vyplněna minimálně dvě cvičení na každé stránce. V ČJ mohou zatím pracovat do strany 49 (přídavná jména) a v M do strany 32 (objem, povrch). Zejména převody jednotek by bylo asi dobré procvičit.
Do pololetí by měly mít děti také připravené své čtenářské a kulturní deníky. Propozice viz zde.

 

Kdo se zúčastnil matematické olympiády v 1. kole, musí na zařazení do soutěže vypracovat i 2. kolo úloh. Děti je odevzdají v první den po prázdninách (ale je to potřeba opravdu přesně ten den).

 

Kdybyste byli o Vánocích už „přepohádkovaní“, nabízím tipy na seriály a filmy vhodné do literatury. Dnes jsme se dívali na 1. díl Bylo nás pět (od Karla Poláčka), na youtube jsou i další díly.
Také černobílou Záhadu hlavolamu (Jaroslava Foglara) tam zdarma najdete.
Na stránkách České televize zase najdete Tajemství proutěného košíku (od Markéty Zinnerové).

 

Po Vánocích se zaměříme na české spisovatele, které máme v seznamu, takže se dětem může hodit znát jejich díla alespoň zfilmovaná.

 

Anebo vyrazte za sportem (zdarma zde) či kulturou. Dětem se tento týden moc líbilo v Národní galerii a ptaly se, kdy půjdeme zase.

 

Mějte se moc hezky a děkuji za všechny přání i dárečky od vás.
Jsem moc ráda, že mohu s vašimi dětmi pracovat.

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina