Oznámení školy

Důležité informaceKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Oznámení školy
MŠ, ZŠ a gymnázium sv. Augustina je od 11. března 2020 uzavřena.Důvod uzavření:v souvislosti s nepříznivých vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19.

***

Milí rodiče,

vaše děti zůstaly nyní až do odvolání doma ze školy kvůli koronavirové infekci. Vím, že je pro každého z nás celá situace významným problémem, zvláště pokud by to mělo trvat dlouho. V každém případě, jsem toho názoru, že ochrana zdraví našich dětí, vás, vašich rodin i pracovnic školy a jejich rodin je v této chvíli to nejdůležitější.

Je celá situace komplikovaná ale věřím, že preventivní opatření, která se snaží vláda, a jednotlivé instituce zavádět budou opravdu účinná a pomůže zastavit rozšíření tohoto onemocnění .

Prosím mluvte o tom s dětmi a chovejme se všichni zodpovědně, dodržujeme t preventivní opatření i karantény. To určitě hodně pomůže. A hlavně nešířit paniku, ani celou situaci zveličovat. Buďme zodpovědně.

Rad bych také prosil o modlitbě. Společně se modleme za nemocné a za ty, kteří o ně pečují. Prosme také za naše politiky a za ukončení současné mimořádné situace

Co se tyče jak to bude dál ve škole. Nevíme jak dlouho to bude. Až budou konkrétní informace budeme vás to sdělit.

V každém případě, už jsme byli informované, že se nejedná ovšem o prázdniny a MŠMT zdůrazňují, že žáci mají ve výuce pokračovat doma.

Proto v následujících dnech učitele budou posílat úkoly, aby děti a žáci mohli doma pracovat

Co se týče kontroly – aby děti měly zpětnou vazbu hned, jim je můžete zkontrolovat i vy či někdo jiný z rodiny, pokud na to bude prostor. Zde se nabízí, hlavně pro 2. Stupeň a gymnázium, posílat učitelům vyřešené úkoly mailem naskenované nebo je osobně zanést do školy (kde někdo bude denně od 8. do 13 hodin)

Pokud by vašim dětem nebylo něco jasné, můžeme s něčím poradit i přes mail. Prosili bychom nicméně, aby se děti samy ozvaly alespoň jednou za týden a sdělily, jak se jim pracuje – zda je zaslaná práce pro ně náročná či snadná, s čím si případně konkrétně nevěděly rady apod. Potřebujeme tuto zpětnou vazbu kvůli tomu, abychom mohli přizpůsobit další obsah výuky – více opakování / k něčemu se vrátit / jít dál atd. Můžeme také individuálně pomoci. Pokud se nás vaše dítě nebude dlouho ozývat, budeme se na vás individuálně obracet.

V každém případě učitele budou k dispozici, kdybyste něco potřebovali ujasnit.

Kdybyste potřebovali cokoliv neváhejte mě kontaktovat.

Děkujeme všem za pochopení a přeji zdraví a nadějí, že brzo vše bude dobré

P. Juan. OSA.

Ředitel školy

p.s. Prosím pozdravujte doma, hlavně děti.

V Praze 14.3.2020

***

Milí rodiče,

vaše děti zůstaly nyní až do odvolání doma ze školy kvůli koronavirové infekci. Nejedná se ovšem o prázdniny a úřady zdůrazňují, že žáci mají ve výuce pokračovat doma. Proto učitele budou posílat úkoly, které prosím svým dětem předejte, aby mohly pracovat.

***

Bezpečnostní rada státu dnes 10.3.2020 rozhodla, že je zakázána osobní přítomnost žáků a studentů na vzdělávání v základním, středním, vyšším odborném a vysokém školství. Od zítra tedy děti nemají chodit do školy.

MŠMT doporučuje dokončit již probíhající pobyty žáků na akcích organizovaných školou (lyžařský kurz, škola v přírodě ad.). Na ty, které měly být zahájeny od zítřka, už se vztahuje mimořádné opatření..

 

Vzhledem k vyhlášenému uzavření základních škol náleží zaměstnanci (rodiči nezletilého žáka) ošetřovné, pokud musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let. Nárok na ošetřovné se v tomto případě uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy).  Žádost o ošetřovné můžete vyzvednout na recepci  školy

 

P. Juan Provecho, OSA

ředitel školy

 

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Ředitelské volno

   Duben 6 - Duben 8
  2. Velikonoční prázdniny

   Duben 9 - Duben 13
  3. Přijímací zkouška gymnázia (1. termín)

   Duben 14
  4. Třídní schůzka : 4. třída-Řím

   Duben 14 @ 17:00 - 18:00
  5. Třídní schůzka : 5. třída-Milán

   Duben 14 @ 17:30 - 18:30

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina