Týden 2. – 4. 5.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 2. – 4. 5.

Milí rodiče,

v právě uplynulém týdnu jsem už od paní učitelky Kláry převzala učení a tímto se hlásím i s týdenním zpravodajstvím.
Jsem moc ráda, že jsem se s některými z Vás mohla setkat na středečních třídních schůzkách. Zápis posílám v příloze, najdete v něm mimo jiné i seznam akcí do konce školního roku. Přikládám i dokument s podrobnějšími informacemi k výletu do Vídně.
Kvůli státnicím budu bohužel příští dva týdny zase mimo školu, až do 22. 5. bude mít většinu předmětů na starosti paní učitelka Petra – obracejte se prosím zatím na ni. Od 23. 5. už budu zase na příjmu.
V minulém týdnu proběhly dva ze tří bloků prezentací. Všechny děti si vedly moc dobře, gratulujeme jim k postupu do 6. třídy. Poslední skupina prezentací nás čeká ve středu 9. 5., přijde na ně i paní učitelka Klára.
K uplynulému týdnu:
ČJ – Vrátili jsme se základní skladební dvojici a určování druhu přísudku – slovesný a jmenný se sponou. Pracovali jsme s podmětem nevyjádřeným a několikanásobným. Při čtenářské dílně jsme si povídali o knize a o tom, jak se taková kniha dostane z autorovy hlavy až do čtenářovy ruky. Ve slohu děti psaly krátkou anotaci, kterou by mohly otisknout na přebal své oblíbené knihy.
M – Od porovnávání desetinných čísel a zlomků jsme se pomalu přesunuli ke sčítání a odčítání desetinných čísel.
ČJS VL – Na řadu přišly technické a vědecké vynálezy a život v 19. stol. v Českých zemích.
Přeji pěkný prodloužený víkend.
Kateřina Ječmenová
 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. 5. třída – návštěva Krokodýlí ZOO

   Únor 27 @ 9:00 - 13:00
  2. 4. třída – Technické muzeum (Voda)

   Březen 1 @ 10:00 - 13:30
  3. Konzultace 3. třídy

   Březen 1 @ 15:00 - 17:00
  4. Setkání pedagogů

   Březen 4 @ 14:30 - 17:00
  5. Konzultace 2.GYMA

   Březen 5 @ 13:30 - 17:00

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina