Týden 23. – 25. 5.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 23. – 25. 5.

Milí rodiče,

posílám shrnutí dalšího zkráceného týdne a informace k tomu následujícímu.

Do konce května, resp. do pátku 1. 6., mají děti odevzdávat čtenářské a kulturní deníky – zápis 3 knih a 2 kulturních akcí, připomínala jsem to tento týden v hodinách. Slíbila jsem, že když to nebudou stíhat, prodloužím termín ještě o týden, ale moc prosím, směřujte odevzdání spíš k tomu 1. 6., abych všechno stihla zpracovat.

Přístí týden nás čekají dvě akce:

 1) v úterý 29. 5. proběhne obvodní kolo Pythagoriády; děti, kterých se to týká, dostaly lísteček s informacemi. Kdo by nemohl své dítě doprovodit přímo do ZŠ Na Planině, může ho poslat se skupinou, která se sejde ve vrátnici naší školy v 7:25. V tom případě mi prosím napište, abych mohla v pondělí nahlásit, s kým mají počítat.2) ve čtvrtek 31. 5. bueme slavit svátek Těla a Krve Páně mší svatou od 8:30 hod; budeme rádi, když se k ní i k následnému průvodu na školních pozemcích připojíte.

Z minulého týdne:

ČJ – začali jsme pracovat s přímou řečí, uvozovací větou, a správným psaním uvozovek. Ve slohu jsme s druhou skupinou zkoušeli vyplnit přihlášku do městské knihovny. V literatuře jsme jednu hodinu věnovali čtení, děti si vybíraly úryvky ze svých knih a ostatní potom hádali proč. Porovnávali jsme také výhody sledování filmů a v čem je zase lepší sáhnout po knize.

M – Od práce se zrcátky a osovou souměrností jsme se pomalu přesunuli k počítání s velkými čísly – konkrétně s cestou do Vídně a zpátky v metrech, centimetrech a krocích.

VL – děti dostaly měsíční testy od paní učitelky Petry, zopakovali jsme ještě kdo proti komu bojoval v 1. světové válce, čím začala a jaké byly její důsledky; navázali jsme první republikou, jejími prvními prezidenty a kulturou. Zmínili jsme slavné české výrobky a značky.

Přeji pěkný a klidný víkend,Kateřina

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. 5. třída – návštěva Krokodýlí ZOO

   Únor 27 @ 9:00 - 13:00
  2. 4. třída – Technické muzeum (Voda)

   Březen 1 @ 10:00 - 13:30
  3. Konzultace 3. třídy

   Březen 1 @ 15:00 - 17:00
  4. Setkání pedagogů

   Březen 4 @ 14:30 - 17:00
  5. Konzultace 2.GYMA

   Březen 5 @ 13:30 - 17:00

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina