Kdo byl Posidius?

7. tř. PosidiusKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Kdo byl Posidius?

Posidius byl důvěrným přítelem sv. Augustina a žil s ním společně téměř 40 let. Jako biskup v Kalamě v Numidii obhajoval víru proti pohanům, donatistům i pelagiánům. Víru nebojácně hájil i před králem Genserichem. Za to mu bludaři ztrpčovali život. Když Vandalové zpustošili Afriku, uprchl k Augustinovi a byl s ním i při jeho smrti. Později sepsal Augustinův životopis. Posidius zemřel ve vyhnanství roku 437.

Jeho svátek je 16. května.

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Svatováclavské běh

   Září 24
  2. Sv. Václav

   Září 28
  3. Pouť sv. Ludmila. 1. stupeň. Tetin

   Září 29
  4. Prezentace expedičních prací pro II. stupeň

   Září 29 @ 8:30 - 13:00
  5. Pouť sv. Ludmila. 1. stupeň. Tetín

   Září 29 @ 8:30 - 17:00

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina