Požehnané a radostně Vánoce!

Důležité informaceKomentáře nejsou povolené u textu s názvem  Požehnané a radostně Vánoce!

Vstupujeme do času Vánoc, který je časem poděkování, časem modlitby a časem rodiny. Tento rok to budou trochu jiné Vánoce, ale Vánoce určitě budou, protože středem křesťanských Vánoc nejsme my, ale Kristus, který k nám přichází v každé době, za každého počasí a také za doby COVID-19.

On přijde jako ten, který nám dává naději a zjevuje se nám, jako ten, který nám pomáhat věřit a důvěřovat, že vše dobře dopadne, on je lék pro naše nemoci a neduhy. A žádá od nás pokoru a důvěru.

Prožít Vánoce, zvláště v tomto roce, znamená stát se pastýřem, být pokorní, důvěřující, udělat osobní rozhodnutí žít jednoduše a mít schopnost radovat se z jednoduchých věcí, s malými setkáními s malými počty lidí, radovat se z toho, že Kristus přišel a přichází každý den a stará se o nás.

Prožít Vánoce znamená stát se svatým Josefem a uvědomit si, že nejdůležitější nejsem já, ale ostatní. Sv. Josef vždy dával přednost Marii a Ježíši.

Vánoce jsou pro nás příležitostí putovat do Betléma za Ježíšem a pozorovat, co se tam stalo, načerpat síly a pak se vrátit do normálního života se silou žít dál a bojovat za lepší a důstojnější život pro každého.

Ať jsou Vánoce každý den nacházejícího roku.

 Požehnané a radostně Vánoce!

 Juan, OSA

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. První sv. přijímání

   Červen 13
  2. Klasifikační rada

   Červen 24
  3. Tábor ZŠ

   Červen 25 - Červen 27
  4. Tábor MŠ

   Červen 27 - Červen 29
  5. Vysvědčení

   Červen 30

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina