Jak s konflikty mezi sourozenci

AktualityDůležité informaceGymnázium sv. AugustinaMateřská školaZákladní školaKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak s konflikty mezi sourozenci

Jak s konflikty mezi sourozenci

setkání z cyklu Škola rodičů

v úterý 5. 10. 2021 od 17 do 20 hodin ve škole

O čem si budeme povídat?

V tříhodinovém workshopu se podíváme na sourozenecké třenice z pohledu rovnocennosti základních lidských potřeb. Přístup, který z něj vychází, umožňuje zaujmout ke sporům nestranný postoj a postupně vést děti k ohleduplnosti a samostatnosti při jejich řešení.

Součástí rozvíjení tohoto přístupu je schopnost uvědomovat si své navyklé reakce, když jsou děti v konfliktu (snaha vyšetřovat, rozhodovat o tom, kdo je v právu, nabízet řešení…), pracovat s vlastními emocemi a aktivně naslouchat oběma stranám sporu. Rodič tak svým vlastním chováním a jednáním vede děti k tomu, aby si dokázaly uvědomovat své pocity a myšlenky a vyjadřovat je respektujícím způsobem. 


Lektorka:

Bc. Hanka Čechová

Více než deset let se věnuje lektorování kurzů respektující komunikace vycházejících z humanistické psychologie (Výchova bez poražených, Škola bez poražených, Respektovat a být respektován). Absolvovala dvouletý program Kreativní pedagogika – pedagogická kondice na pražské DAMU. Je certifikovanou lektorkou MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) a vede individuální i skupinové kurzy zaměřené na práci s emocemi prostřednictvím všímavosti („mindfulness“).

Nezmění-li se současná opatření, na seminář je možné přijít bez přihlášení.

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Ředitelské volno

   Září 29
  2. Konzultace 5. třídy

   Říjen 3 @ 14:00 - Říjen 5 @ 17:00
  3. 3. GYMA: Stary Sącz-Polsko

   Říjen 8 - Říjen 10
  4. Školní bazar

   Říjen 11 @ 8:00 - Říjen 13 @ 17:00
  5. Španělský den

   Říjen 12

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina