Florencie a Siena – cesta za renesancí

2. GYMA. Třída Tomáš z VilanovyDůležité informaceFotogalerieKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Florencie a Siena – cesta za renesancí

Ve dnech 11. – 15. září se studenti GYMA II. vydali se svým třídním profesorem Františkem Kolouchem do Florencie. Ubytováni byli přímo v centru města v Domě sv. Alžběty. Program byl opravdu nabitý. Navštívili zdejší baptisterium i zvonici, pokochali se pohledem z kopule katedrály Santa Maria del Fiore a navštívili i její kryptu s hrobem Brunelleschiho, prošli se po Ponte Vecchio, obdivovali obrazy a sochy slavných mistrů v galerii Uffizi a Pitiho paláci, prohlédli si národní pohřebiště v Santa Croce i rodný dům Dante Alighieriho. Na jeden den také vyrazili vlakem do středověké Sieny, kde obdivovali Piazza del Campo a navštívili rodný dům sv. Kateřiny Sienské, patronky Evropy a učitelky církve.

 

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Ředitelské volno

   Září 29
  2. Konzultace 5. třídy

   Říjen 3 @ 14:00 - Říjen 5 @ 17:00
  3. 3. GYMA: Stary Sącz-Polsko

   Říjen 8 - Říjen 10
  4. Školní bazar

   Říjen 11 @ 8:00 - Říjen 13 @ 17:00
  5. Španělský den

   Říjen 12

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina