Týden 2. – 6. 10.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 2. – 6. 10.

Milí rodiče!

Tento týden jsme ve třídě 3x slavili. Jednak měly dvě děti svátek a jednak jsme ukončili první měsíc tohoto školního roku. Do ŽK jsme provedli sebehodnocení a pak společně sdíleli a slavili naše největší úspěchy. Máme je zapsané i na plakátku ve třídě. Např. se tam dočtete:

 

– Konečně jsem pochopila stavbu slova.
– Jdou mi algebrogramy.
– Začala jsem se bavit se spolužáky, se kterými jsem se loni nekamarádila.
– Už tu mám kamarády.
apod.

 

Je to hezká přehlídka.

 

V příštím týdnu nás čeká školní bazar a v pátek také sběr hliníku. Poprosíme o oddělování fólií a plechovek jako vždy.

 

Protože skončil měsíc, budeme psát měsíční test z matematiky a češtiny. Tento systém jsme měli v M již loni, letos to rozšíříme i na ČJ. Děti o tom vědí.

 

V tomto semestru budou v naší třídě také probíhat průběžné praxe studentů učitelství 1. stupně na PedF UK – praxe z matematiky. Příští týden přijdou pouze na náslech, poté 1x za 14 dní budou sami učit. Těším se moc, myslím, že to bude zase nová zajímavá zkušenost.

 

V minulém týdenním mailu jsem vás prosila o informaci, zda vaše dítě pojede na hory. Dosud jsem dostala odpověď pouze od deseti rodičů. Prosím o odpověď od zbylých devíti rodičů.

 

K uplynulému týdnu:
M – Děti se docela potrápily na písemném násobení. U toho stejně jako u jakékoli jiné lítky platí – dítě se na ni může přijít zeptat a znovu vysvětlíme. Dle domluvy se také na cokoli může nechat vyzkoušet na opravu.
Kromě toho jsme rýsovali a opakovali vše, co známe z geometrie. Zavedli jsme si pojem centimetr čtvereční (který už dobře známe z praxe – jako“kachlík“).

 

ČJ – Opakovali jsme slovesa a jejich mluvnické kategorie, dětem je to vcelku jasné, jen někteří potřebují více procvičovat. Zopakovali jsme také podmět a přísudek a větu jednoduchou a souvětí.
Ve slohu děti psaly popis svého tatínka a ve čtení jsme začali probírat známé české ilustrátory knih pro děti (Born, Čapek, Zmatlíková, Trnka, Lada, Sekora, Pilař, Burian, Miler, Smetana).

 

ČJS VL – Ve vlastivědě jsme zopakovali kraje a krasjká města – děti by je měly umět najít na slepé mapě! Začali jsme mluvit o Praze.

 

ČJS PŘ – Dělali jsme pokusy, abychom „dokázali“ přítomnost vzduchu, zopakovali jsme si, co jsou horniny a co nerosty.

 

Vím, že už toho učení začíná být hodně, tak prosím také o vaši pomoc, aby děti všechno v pohodě zvládly.

 

Hezký víkend!

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. 2. třída konzultace

   Březen 3 - Březen 4
  2. 1. třída konzultace

   Březen 8 - Březen 10
  3. 3. třída konzultace

   Březen 11 - Březen 12
  4. 1. GYMA. konzultace

   Březen 12
  5. 4. třída konzultace

   Březen 15 - Březen 17

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina