Týden 19. – 23. 3.

UncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Týden 19. – 23. 3.

Milí rodiče!

Předně děkujeme za pomoc s pečivem, které se prodávalo minulý víkend po křížové cestě, bylo toho opravdu spousta. Děkuji také všem za účast na čtvrteční mši!

 

Tatínkům přeji dodatečně vše nejlepší ke dni tatínků a doufám, že dárek od dětí k vám dorazil a potěšil vás.

 

Příští (svatý) týden vás i děti zveme v pondělí odpoledne ke svátosti smíření. Začínáme ve škole v 15 hodin.

 

Ve středu 28. 3. od 14 hodin bude naše třída hrát pašije na schodech školy. Můžete se přijít podívat, celé to bude trvat přibližně půl hodiny.

 

K uplynulému týdnu:
M – Zabývali jsme se pravděpodobností a bylo to pro děti docela náročné na představu. Ale během týdne udělaly velký pokrok. Také řešíme různé slovní úlohy.
Příští týden budeme používat úhloměry, prosím, zeptejte se dětí, jestli je mají!

 

ČJ – Dokončili jsme pravopis číslovek. Skloňování „dvě, obě“ je pořád pro některé děti hodně těžké, prosím, podívejte se s nimi na to. Přehled najdete např. zde.

 

ČJS VL – Prošli jsme si osvícenství, Josefa II. a jeho reformy. Protože už máme z dějepisu hodně za sebou, napsali bychom si někdy na příští vlastivědě testík. Ale je to až za 14 dní.

 

ČJS PŘ – Dokončili jsme téma živé přírody a začneme lidské tělo. I v souvislosti s tím jsme dnes mluvili kluci s Juanem a holky se mnou na témata spadající do „sexuální výchovy“. Nevím, jak to proběhlo u kluků, ale holky měly spoustu otázek a hodně je to bavilo. Strávily jsme spolu nakonec tři vyučovací hodiny (a holky by tam byly klidně i déle) a holky vyjádřily přání, abychom to ještě někdy zopakovaly.
Kdybyste měli od dětí jakoukoli zpětnou vazbu (od kluků i holek), budeme za ni moc rádi!

 

Přeji vám hezký víkend a Květnou neděli!

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina