Sv. Monika. Úkoly. 3. týden

Sv. MonikaKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Sv. Monika. Úkoly. 3. týden
Úkoly a nápady
***
***
Úkoly nejsou povinné a nemusíte dělat všechno, co vám pošlu. Posnažím se vybrat víc nápadů, aby jste měli možnost výběru. Ale vzhledem k tomu, že je předškolní ročník povinný, vás proto prosím, aby děti to, co stihnout procvičit a vyrobit při otevření provozu školky odevzdaly.
Logopedi
http://www.logopedie-aplikace.cz/
Naše oblíbené písničky v ranném kruhu:
http://www.chvaly.nasefara.cz/?list=moje-male-svetelko&akordy=ano&filtr=&stitek=
https://www.youtube.com/watch?v=-pFSAWXKsGc
https://www.youtube.com/watch?v=0iPdZIdOedg
Videa na cvičení.
Životní cyklus motýlů:
 vystřihnout, vybarvit, uprostřed spojit drátkem s korálkem, aby šlo otáčet kolečkem. Za první verzi je druhá…talíř, kde není nutný tisk. Můžete použít i přírodniny, nemusí tam být nudle.
Pak o něco složitější, ale efektnější životní cyklus berušky. Postup:
https://www.easypeasyandfun.com/ladybug-life-cycle-agamograph-template/
k tomu šablona
https://www.easypeasyandfun.com/wp-content/uploads/2018/04/Ladybug-Life-Cycle-Agamograph-Template-DIY-EPF.pdf
Kočička.
Obrázek a návod:
https://www.easypeasyandfun.com/surprise-big-mouth-cat-printable/
Šablona k tisku:
file://diskstation/My%20Documents_DS/Big-Mouth-Cat-Printable.pdf
Analýza první  a poslední hlásky.
Dělejte prosím analýzu první a poslední hlásky ve slově. Tak, aby byly na začátku i na konci nejdřív samohlásky, potom souhlásky.
Po přečtení krátké pohádky, dítě jednoduše zopakuje obsah.
Grafomotorika.
Grafomotoriku prosím můžete procvičovat jinak, jak na papír. Když už je to nebude bavit, osvědčilo se mi malovat na okno smazavatelnými popisovači – white board. Nevěřila jsem, že i diktát je zábavnější psát na okno…doporučuji i pro starší sourozence. Cílem předškoláků by měla být postava člověka.

Hry v přírodě. Pozor – jen pro členy jedné domácnosti.

1. stavění domečků pro skřítky

2. psaní do písku

3. obrázky nebo jméno vytvořené z klacíků

4.Hra na Ptáka Ohniváka

Jednoduchá a oblíbená hra, která děti bude zaručeně bavit. Budete potřebovat kolíčky na prádlo a jednoho dospěláka dobrovolníka, který bude Ptákem Ohnivákem. Na něj se navěsí kolíčky, děti jej budou honit a snažit se mu je všechny sundat. Větší děti mohou kolíčky počítat.

5. Nakrmte vlka

K této hře budeme potřebovat papírovou krabici, do které vyřízneme otvor pro tlamu, pomalujeme ji a můžeme i ozdobit. Děti pak hází míčky  (nebo šišky) do tlamy hladového vlka. Můžeme začít z malé vzdálenosti a postupně ji zvětšovat nebo házet z různých úhlů. Nakonec si děti z krabice alias vlka mohou udělat skrýš či si zahrát pohádku o Karkulce.

6. Přetahovaná s medvědem

Parádní hra i pro ty malé. Jeden dospělák, který bude představovat medvěda, se přetahuje s dětmi. Stačí vám lano, ale klidně postačí švihadlo.

7. Myší honička

Nachystejte si šátky nebo proužky barevného papíru – pro každé dítě jeden, které představují myší ocásky. Každý si svůj ocásek dá zezadu za pas. Pak se všechny myšky rozeběhnou a honí se navzájem. Každé dítě se snaží získat co nejvíce myších ocásků ostatních dětí, ale musí si hlídat ten svůj. Když o něj přijde, hra pro něj končí. Kdo nasbírá nejvíc ocásků a uchránil ten svůj, vyhrává.

8. Čáp ztratil čepičku

Hra, kterou zná snad každý, je stále oblíbená. Děti se postaví do kruhu a zvolí jednoho, který bude představovat čápa. Ten bude obcházet v kruhu kolem dětí a říkat: „Čáp ztratil čepičku, měla barvu, barvičku…“ a ukáže na některé další dítě, které musí rychle zvolit nějakou barvu. Pak všichni hledají ve svém okolí předměty dané barvy. Komu se to podaří jako poslednímu, vymění si místo s „čápem“ a hra pokračuje.

9. Kámen, nůžky, papír

10. Malování na kameny – použijte co největší kameny a rozhodně fixy

http://www.kreativnisvet-atrakce.cz/wp-content/uploads/2015/04/IMG-1428416595889-V.jpg

 

Zpěvníček dětských  náboženských písniček – k vytištění pro hudebně zdatné rodiče

http://www.taborradost.cz/puvodni-obsah/ke-stazeni/zpevnicek-jitrenky-radosti-2011/

Pokusy bez hlídání

Dejte dětem např. nádobu na tvoření ledu, kapátko ze starých kapek. Do malých mističek nalijte mléko, džus nebo limonádu – nejlépe různých barev, rozpuštěné granko apod. Můžete použít i potravinářské barvy, které ale těžké v případě nehody vyčistit.

 • Poslední příspěvky

 • Nadcházející akce

  1. Ředitelské volno

   Duben 6 - Duben 8
  2. Velikonoční prázdniny

   Duben 9 - Duben 13
  3. Přijímací zkouška gymnázia (1. termín)

   Duben 14
  4. Třídní schůzka : 4. třída-Řím

   Duben 14 @ 17:00 - 18:00
  5. Třídní schůzka : 5. třída-Milán

   Duben 14 @ 17:30 - 18:30

© 2020 MŠ, ZŠ a Gymnázium sv. Augustina